Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

17 stycznia 2019

Zamów aparat do terapii ultradźwiękowej

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, blizn czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]