Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

17 lipca 2019

Lśniące i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (paski, żele, woski), nie zapewniają długotrwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po trzech zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów – wykorzystaj moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest również dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Świetne efekty daje także wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.