Leczenie witaminą C tylko w wyspecjalizowanych klinikach

15 września 2019

Wlewy z witaminy C stają się w ostatnim czasie popularne. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie potrafimy syntezować go samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć go z zewnątrz – w pożywieniu lub za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, gdy podamy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć ogromne znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – użycia

Sporo osób jest przekonana, że dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest także głosów twierdzących, iż ta procedura może dać bardzo korzystne efekty, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej regeneracji, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran oraz likwidować zmiany skórne.

Wlewy witaminowe – o czym trzeba pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak każdy inny sposób leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Stąd nie należy przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy mieć pewność, iż wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie istotne w przypadku diabetyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, że podczas procedury obecny będzie lekarz.