Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

26 października 2019

Więcej o laserach wysokoenergetycznych na http://tinyurl.com/y85gqwee

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nierzadko jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, skręcenia stawów czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, rwy kulszowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]