Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

17 czerwca 2019

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wytwarzają jony ujemne powstające się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą przykre zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak drukarki, telewizory czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i rześką atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać niebezpieczne wirusy i mikroorganizmy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szpitalach, szkołach czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.