Działanie aparatów do magnetoterapii

2 grudnia 2022

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]