Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

28 listopada 2020

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, pyły zawieszone PM10, spaliny samochodów, dym tytoniowy czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i szybko usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu i energooszczędne.