Męska moda ślubna – gdzie znaleźć inspiracje?

31 lipca 2018

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nowożeńcy zwracają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Ważną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale również pan młody powinien wyglądać modnie i elegancko. Męska moda weselna ma wiele twarzy.
Panowie nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna podlega podobnym przemianom, co damska. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Należy pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim jak w przebraniu.

Męska moda na ślub – współczesne trendy

Marynarka, spodnie garniturowe, krawat, koszula… nawet prosty strój pana młodego zawiera mnóstwo elementów. Jednym z nich, który ostatnio wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Wygląd modnej kamizelki nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować kolorem z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, coraz modniejsze stają się zestawy w kratę, oddające hołd stylowi retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Ślub w klimacie boho lub rustykalnym będzie idealną okazją na pokazanie się w garniturze w kratę. Kolejnym modnym dodatkiem będą szelki – brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Dobór elementów stroju ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą portale internetowe w całości poświęcone organizacji ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne rad dla przyszłych nowożeńców. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych serwisów.