WordPress – komu powierzyć opiekę nad stroną www na tym CMS-ie?

20 marca 2022

WordPress, który powstał przede wszystkim jako oprogramowanie blogowe, ekspresowo stał się jednym z najpopularniejszych CMS-ów. Z uwagi na to, że jest szybki oraz łatwo można przyswoić sobie zasady jego obsługi, korzysta się z niego obecnie do projektowania sklepów internetowych oraz złożonych stron. Jednakże ten system zarządzania treścią może być przyczyną przykrych sytuacji, w związku z tym ważną i pomocną usługą jest opieka techniczna nad stroną na WordPressie.

Z jakiego powodu trzeba polecić utrzymanie WordPressa profesjonaliście?

Utrzymanie strony internetowej na aktualnej edycji systemu zarządzania treścią jest bezsprzecznie podstawą jej bezpieczeństwa. Nierzadko jednak podmioty po zaprojektowaniu strony lekceważą okresowe wdrażanie najnowszych wersji CMS-a bądź aktualizacji użytkowanych dodatków, przez co narażają stronę na infekcję przez wirusy lub ataki cyberprzestępców. Ponadto, pomimo że WordPress jest niezmiernie łatwym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może wiązać się z nieoczekiwanymi kłopotami z poprawnym funkcjonowaniem sklepu lub strony. Stąd też wymagane jest, żeby działanie to przeprowadzała zawsze osoba zaznajomiona z WordPressem, a jeżeli nie mamy w firmie oddziału IT, należy powierzyć aktualizację WordPressa niezależnemu rzeczoznawcy.

Utrzymanie WordPressa – oferta dla freelancerów oraz dużych i małych przedsiębiorstw

Usługa opieki technicznej nad stroną to oferta kierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, tak dużych jak i niewielkich przedsiębiorstw, którym zależy na poprawnym i nieustannym funkcjonowaniu ich strony oraz zabezpieczeniu jej zasobów i baz danych. Usługa ta pomocna jest także blogerom i freelancerom utrzymującym prywatne strony. W bazowym dostępnym pakiecie znajduje się wsparcie w sporządzeniu kopii zapasowych, wykonanie aktualizacji WordPressa i eliminacja następstw ataków. W ofercie pakietów rozszerzonych dostępne są też różnego typu monitoringi (m.in. zmian wtyczek, zmian zawartości oraz logowań użytkowników).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]