Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych powodów nie chcemy się pozbyć. Na ogół przestawiamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednakże w tym, iż po kilku latach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy oraz poddasza.
Wywóz mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania
Odpady takie jak elementy ram okien, sprzęt RTV i AGD, stare meble czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalną utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą też fachowe wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego domu.
Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?
Stare meble, jeśli będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać porzucone na składowisku lub zostać spopielone. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego są wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia nowych biurek, łóżek oraz półek.
Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]