Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

22 listopada 2021

Druk 3D - ta niezwykła oferta Was usatysfakcjonuje.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii DMLS, SLA, SLS, PolyJet, oraz FDM, może zamówić tę usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk detali, wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich elementów oraz wyrazistych konturów.

FDM – wydruk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość korzystania z filamentów w obszernej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]