Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

21 czerwca 2022

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy głównie wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Częstokroć kadra firmy organizuje je sama, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest wydajny. By więc ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych spotkań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime potrawy i pyszne specjały

Niewątpliwie na wigilijnym stole powinno pojawić się jak najwięcej polskich świątecznych smakołyków. To zwłaszcza ryby, jak chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, a także staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Na talerzach nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj podawane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki jarzynowej czy karpia po żydowsku. Trzeba również zadbać o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z miodem lub puszysty sernik.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Organizację bożonarodzeniowego spotkania w firmie powinno się rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba określić datę spotkania oraz dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe określenie prawdopodobnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Warto skonsultować z pracownikami menu i wespół dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest również to, by dowiedzieć się czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w ciastach, lub są w załodze firmy osoby, które nie spożywają produktów odzwierzęcych. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]