Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

22 maja 2020

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do przechowywania dużych ilości ukończonych już mieszanek, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wspomniane wyżej właściwości powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest też znakomitym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe w branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często wykorzystywany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na takich zasobnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy zarazkami.