Profesjonalna opieka nad psem – gdzie szukać

19 października 2018

Podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem, wyjazdy służbowe czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą zostać swojego pupila w domu krewnych lub przyjaciół. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w Warszawie i innych dużych miastach, ale także w mniejszych .

Opieka nad psem w hotelu

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem całą dobę czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając czułość i zabawę. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres związany z rozłąką z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego codzienną, ulubioną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przyszykować zwierzaka?

Karma nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunce dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest zaszczepiony i odrobaczony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kocyku lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.