Parking długoterminowy przy lotnisku w Balicach

29 stycznia 2020

Przelot samolotem startującym z odległego miasta może być źródłem sporych problemów. Najpoważniejszym jest z pewnością kwestia dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie wyszukaliśmy ciekawych połączeń kolejowych, zwykle jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko swoim autem. Związane jest to jednak z potrzebą zaparkowania auta we właściwym miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu ani wandali. W takich przypadkach trafionym rozwiązaniem okaże się z pewnością rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się ta usługa? Czego stawiając na nią możemy się spodziewać?

Zasady rezerwacji parkingu długoterminowego

Reguły dla klientów tej usługi będą naprawdę łatwe – stanowisko na parkingu możemy zwykle zamówić przez internet. W formularzu na stronie parkingu wystarczy wybrać właściwy termin, a następnie wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już przygotowane, a w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zapewni nam także transport do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się ze sporymi wydatkami – doba postoju to bowiem koszt niecałych dwudziestu złotych, jednak należy zaznaczyć, że ceny są tym mniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Czemu powinieneś wybrać parking długoterminowy?

Najważniejszym z plusów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to place monitorowane – nie musimy zatem martwić się bezpieczeństwem naszego pojazdu, który poza tym będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa prowadzące parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk zwykle oferują też mnóstwo usług dodatkowych, które na pewno ułatwią nam zaplanowanie podróży – między innymi wspomniany przed chwilą transfer czy też opcję załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu oraz dopompowania opon. Przed podróżą najczęściej mamy również możliwość zważenia walizki i dzięki temu ustrzeżenia się większych kosztów.