Opieka nad grobami

19 kwietnia 2022

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak mamy chwilę, by się nimi zaopiekować – nawet, jeśli pomniki zlokalizowane są w tym samym mieście, w którym żyjemy. Szczególne trudności zaczynają się jednak, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy w innej miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że groby są skazane na to, by zostać brudne – świetnym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana usługa?

Popularność opieki nad grobami – czemu tak popularna?

Na taką pomoc stawiają nie tylko osoby, którym brak czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym firm łatwo znaleźć także osoby starsze, które na sprzątanie grobów swoich bliskich zwyczajnie nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują także inne usługi, takie jak montaż ławek oraz doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Ceny opieki nad grobami

Ceny, jakie musimy opłacić pracownikom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą zwłaszcza od zakresu usług – gdy zlecamy tylko jednorazowe czyszczenie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast chcielibyśmy, by firma sprzątała grób regularnie, powinniśmy pogodzić się z kosztem około 400 PLN rocznie. Warto też zaznaczyć, że koszty zależne są również od rozmiarów grobów, a najdroższe będzie czyszczenie rodzinnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]