Nieszczelne okna – jak je zreperować?

28 grudnia 2018

Jeżeli chcesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych, skieruj się na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]