Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

9 września 2018

Najpopularniejsze usterki lodówek to zwłaszcza za niskie temperatury, dokuczliwe postukiwanie i nieszczelność. Co ważne, tego typu usterki niekiedy wynikają tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy wystarczy jedynie przestawić urządzenie. Jeśli zaś źródło awarii jest gdzie indziej, konieczna będzie wizyta w warsztacie. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć inny produkt?

W jakich przypadkach zdecydować się na naprawę lodówek?

Szczególnie zagrożonymi usterkami częściami lodówek są motor oraz sprężarka. Często ich powodem jest nieodpowiednie używanie sprzętu. Do lodówki nie należy wszak chować potraw ciepłych, a korzystając z niej należy wiedzieć o tym, aby zamknąć wnętrze. Kiedy idzie o urządzenia dla handlu, dobrze zastosować siłowniki. Za mała efektywność silnika wpływa także na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w razie zauważenia usterki nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. O wiele lepiej zrobimy zlecając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę uiścimy za uzupełnienie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy mogą okazać się wyższe. Niemniej jednak cena naprawy popularnych usterek jest bardziej opłacalna niż zakup nowej lodówki.