Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

25 kwietnia 2023

Przyjęcia komunijne Kraków - więcej o ofercie na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bo to często pierwsza istotnie wielka impreza rodzinna, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – zarezerwuj od razu jak będzie ogłoszony termin wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą krewnych w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie sali. Podejmowanie gości w domu jest zwykle możliwe wówczas, gdy organizujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet prawie setkę gości, z tej przyczyny często odbywają się w salach weselnych i restauracjach. Jeśli chcemy zarezerwować najlepszą salę, zalecamy zacząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie wyznaczona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, dlatego zalecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunie. Ważne jest też to, by sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się zjawiskowymi, zadbanymi wnętrzami. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo zabawki z motywami militarnymi bądź quada.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]