Księgowość w biurze rachunkowym – czy warto zlecać?

26 października 2018

Kontakty z US potrafią dla części biznesmenów stać się przyczyną sporych problemów. By uporać się z tym bez ryzyka poważnych często kar finansowych, potrzebne będą profesjonalne kwalifikacje – a tych nie ma wielu przedsiębiorców. Jeśli zatem mało wiemy o kwestiach podatkowych, trafionym pomysłem będzie powierzenie ich specjalistom. Większe firmy zazwyczaj angażują swoich księgowych, ale to rozwiązanie bywa zbyt drogie dla niewielkich przedsiębiorstw. Ich właściciele słusznie postąpią zawiązując współpracę z doświadczonym biurem księgowym. Jak jednak znaleźć firmę świadczącą najlepsze usługi księgowe? O czym należy pamiętać, by ustrzec się niemiłych pomyłek?

Usługi księgowe dla przedsiębiorstw

Usługi księgowe świadczone przez dobre firmy zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie firmy na różnych płaszczyznach. Za ich sprawą bez komplikacji rozliczymy się z pracownikami, bez pomyłek obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy wcześniej, ustrzeżemy się też problemów z fiskusem i możliwych kar pieniężnych. Dobrze również zaznaczyć, że usługi dobrych biur umożliwiają również bezproblemowe uzyskanie europejskich dopłat – między innymi dla przedsiębiorstw angażujących niepełnosprawnych.

Usługi księgowe – jakie okażą się odpowiednie?

Opisane zyski staną się niestety osiągalne dla nas jedynie wówczas, kiedy wybierzemy odpowiednie biuro księgowe. Jak się z tym uporać? Najwięcej powie nam o tym to, czy konkretne biuro posiada certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że realizowana przez nie księgowość zawsze jest najwyższej jakości. Warto też postawić na usługi księgowe tych firm, które wykupiły ubezpieczeniem OC – w przypadku pomyłek możliwe kary będą opłacone z pozyskanych w ten sposób środków.

Nasza siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]