Kwas askorbinowy to bardzo cenny pierwiastek, który zwalcza choroby i wspiera układ odpornościowy. Zalecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od niedawna znajduje jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.
Dożylne wlewy witaminy C – na kleszczowe zapalenie mózgu
Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z pożywienia), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od lat bada wpływ witaminy C na zwalczanie groźniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy, a także wielu innych. Medycyna weryfikuje szczególnie oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre testy starają się wykazać, że zastosowanie niestandardowej terapii może dać dużo lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych porcji tego składnika do organizmu. Kuracja od 20 gramów pomoże zwalczyć szereg poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – tylko pod kontrolą specjalisty
Metoda dostarczania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, niweluje możliwość powstania działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Wyniki mogą być znakomite – choroby serca zanikną i poprawi się wydolność organizmu. Żeby zobaczyć trwałe skutki, terapia musi działać około 5 tygodni, a dawki muszą być systematycznie kontrolowane przez lekarza, który decyduje o kierunku leczenia.