Jak przygotować chrzciny dziecka?

16 listopada 2022

Na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/ odnajdziesz aktualną ofertę lokalu na chrzciny.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą dużą rodzinną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym starają się, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, szczególnie jeśli na imprezie ma pojawić się spora liczba bliskich i znajomych. Tutaj znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Przygotowanie chrztu – o czym trzeba pamiętać?

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach pociechy, często nawet w dniu połogu, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest zamienił się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, w związku z tym jest planowany zazwyczaj parę miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to drobiazgowe przemyślenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią termin chrztu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich obiadu i noclegu, jeżeli będą jechać do nas z różnych krańców Polski. W przesłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się też zawiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Rodzina najczęściej skupia się na zabawkach, lecz rodzicom przydadzą się dużo bardziej użyteczne prezenty, jak chociażby kocyki dla dziecka, zestaw ubrań czy fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzciny?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny malucha, zatem nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni mógł być gościem uroczystego przyjęcia. Obecnie standardem jest już wspólny obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców. Przeglądając propozycje sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań pasującą do charakteru obiadu oraz który zapewni umiejętną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na okres letni, rekomendujemy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf lub rodzina wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem. Ważny jest także taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, tak samo jak transport gości do wynajętego hotelu lub domu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]