Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

28 marca 2019

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego ogromną zaletą jest również fakt, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.