Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

12 sierpnia 2018

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też mają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implanty zębowe – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać gorących potraw, alkoholu oraz palenia papierosów. Ważne będzie też stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Implantologia – jakiemu stomatologowi powierzyć?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne informacje.