Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

7 maja 2020

Prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy albo strychu, odnowienie mieszkania, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, gdy nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to także najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, trawników czy dróg wewnętrznych.