Dlaczego warto zlecić opróżnianie piwnic?

3 czerwca 2019

Czas wiosenny to okres między innymi strychów, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Chcesz zadbać o porządek w swoim domu? Zobacz, dlaczego opłaca się zlecić kompleksowe sprzątanie mieszkań oraz piwnic.

Sprzątanie piwnicy i mieszkania – to nie takie proste!

Uprzątnięcie starej piwnicy to ogromne wyzwanie – trzeba wyrzucić nie tylko z zajmujące pomieszczenie sprzęty, niedziałającą elektronikę czy zepsute przetwory, ale też zatroszczyć się o wywiezienie śmieci do punktu utylizacji. Wyrzucenie niebezpiecznych odpadów do zwykłego kosza jest karalne i niebezpieczne dla otoczenia. Obywatele dużych miejscowości jak np. Kraków nie muszą samodzielnie sprzątać domowych strychów i piwnic – działają tam przedsiębiorstwa, które oferują profesjonalne sprzątanie piwnic oraz mieszkań. Usługa jest kierowana do ludzi, którzy nie mają czasu albo ochoty na pakowanie i sortowanie odpadów – wolą, by czynności te wykonali fachmani. Przedsiębiorstwa oferujące sprzątanie piwnic uporają się z różnymi rodzajami odpadów – elektrośmieciami (sprzęt komputerowy, RTV i AGD), meblami, dywanami, odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, a także odpadami budowlanymi i gruzem.

Jak odbywa się sprzątanie mieszkań i piwnic?

Pracownicy podmiotów zajmujących się sprzątaniem mieszkań i piwnic przyjeżdżają bezpośrednio do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Przedsiębiorstwa tego typu świadczą wszechstronne usługi porządkowe – udostępniają worki na odpady i pojemne kontenery, pomagają załadować do nich odpady, wynieść je z pomieszczenia, a następnie przewieźć do zutylizowania. Przedsiębiorstwa te posiadają flotą pojazdów przystosowanych do wywozu różnego typu odpadów i szybko radzą sobie z zagraconymi poddaszami i piwnicami. Koszt usługi jest z reguły zależna od zakresu wykonanych prac.