Co oferuje biuro rachunkowe?

12 kwietnia 2023

Aby skorzystać z doświadczenia fachowców z biura rachunkowego Katowice, wejdź na http://brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę ds. księgowości na etat, a ich szefowie często nie przygotowani na to, by odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

O jakich rzeczach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie koszty usług zazwyczaj oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci mają właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]