Nie każde choroby uzębienia możemy wyeliminować zwykłymi metodami. Jeśli są one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w razie uszkodzeń kości, znacznych ubytków zębów, konieczności wstawienia implantów czy koron i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń lub nowotworów. Jakie metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?
Chirurg stomatolog – leczenie
Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma także atmosfera w gabinecie i stosunek dentysty do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w sieci lub w gronie bliskich.