Najpopularniejsze podłoża ogrodnicze

31 lipca 2018

Projektowanie ogrodów wymaga wykorzystywania profesjonalnych produktów, które pozwolą osiągnąć najlepsze efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość azotu

Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego niezwykle istotne jest dobranie wysokiej jakości produktów. Chcesz, żeby na Twoim dachu wyrosła imponująca roślinność, odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest zapewnienie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. W skład mieszanek dostępnych na rynku wchodzą np. ziemia liściowa, torf, keramzyt, minerały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, zawartością próchnicy i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – imponujące ogrody na dachu

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sklepach dostaniesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać także byliny. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeszkodą do jego zastosowania jest również duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak smagliczki, rozchodniki i trawy ozdobne. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych dachach.