Jakie podmioty zajmują się zakładaniem i utrzymaniem trawników?

14 grudnia 2018

Równo przystrzyżony trawnik znakomicie komponuje się z całością posesji i prezentuje się elegancko. Na szczęście można skorzystać z oferty firm, które profesjonalnie zajmują się dbaniem o trawniki. Jakie podmioty korzystają z ich pomocy i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – dla urzędów i instytucji

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zespoły zamków, firmy prywatne, gminy czy zarządy dróg i zieleni, które muszą zatroszczyć się o wielkie areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika używa się wiele rodzajów roślin, do których zaliczamy kostrzewę owczą, Lolium perenne czy Poa pratensis. Dużą popularnością cieszy się również trawa z darni, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Co wybrać – trawniki siane czy rozkładane? Wszystko uzależnione jest od oczekiwanych efektów, wielkości działki oraz specyfiki terenu. Gatunki rozkładane znakomicie spisują się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – regeneracja poważnych zniszczeń

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o obszary zielone używają specjalistycznych narzędzi, które pomagają przeprowadzić wszystkie prace. Zalicza się do nich m. in. wozidła, siewniki, kosiarki samojezdne oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie sprawniej. Bardzo istotne jest też nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się za pomocą nowoczesnych systemów zraszających. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił piękny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. pogoda lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można napowietrzanie, dosiewanie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda pięknie.