Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

18 lutego 2020

Potrzebujesz paneli podłogowych? Odwiedź tę stronę

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później producent może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w domu. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]