Wyprawy górskie i ich popularne trasy

24 lipca 2018

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Kliknij tu

Bardzo dużo osób spędza swój czas wędrując po górach. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe wzniesienia Meksyku, Azji czy Afryki. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji dużo ułatwia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków górskich odzieżą oraz dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do takich wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez prowadzącego grupę.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]