Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

29 grudnia 2022

Na www.exploruj.pl odnajdziesz korzystną ofertę wyjazdów trekkingowych.

Górskie wypady mogą przybierać różne postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze marsze po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności i minimum elementarnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją, znajomością natury wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się mało wygodnych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe góry Europy, ogromnym uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]