Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

25 sierpnia 2020

Co powinno się wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Sięganie po górskie szczyty to fantazja wielu globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Globtroterów zachęcają głównie możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite widoki, a także kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się też zakupić medykamenty zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]