Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

27 maja 2021

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną problemów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]