Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

25 września 2019

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i wciąż znajduje nowych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większe emocje od pływania kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Spływ po Dunajcu to idealna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting po Dunajcu to także doskonała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.