Systemy WMS – gdzie znajdują zastosowanie?

26 kwietnia 2019

Współcześnie firmy często stosują nowoczesne systemy informatyczne w magazynie, a postęp technologiczny bez wątpienia ułatwia działanie wielu podmiotów. W jaki sposób funkcjonuje system WMS?

System WMS – w jakich firmach znajdzie zastosowanie?

System WMS to innowacyjna metoda zarządzania magazynem i ruchem towarów w jego obrębie. Obecne na rynku systemy magazynowania mogą być stosowane w różnego rodzaju firmach – przez operatorów logistycznych, na halach produkcyjnych i w innych przedsiębiorstwach, które potrzebują aktualnych rozwiązań umożliwiających wszechstronne zarządzanie towarami. System logistyczny koordynuje wszelkie procesy przebiegające w magazynie i usprawnia je, a także podnosi wydajność całego przedsiębiorstwa.

Jak działa system WMS?

System zarządzania magazynem umożliwia kompleksowe zarządzanie towarem – od jego przyjęcia, przez rozłożenie, wydanie, aż po zlokalizowanie produktów i ich pakowanie. Nowoczesne systemy WMS używane w rozlicznych polskich przedsiębiorstwach wspierają też inwentaryzację towaru, nieustannie nadzorują obroty, pozwalają na monitorowanie dat ważności, partii, cech, jak również realizowanie różnych metod planowania. System logistyczny przedsiębiorstwa obsługuje też kody kreskowe, sprawdza ich powiązania z jednostkami miary i poprawność. Kolejną funkcją, jaką posiadają współczesne systemy WMS, jest opcja automatycznego drukowania etykiet towarów oraz dokumentów logistycznych. Dostępne na rynku systemy logistyczne w przedsiębiorstwie są całkowicie konfigurowalne i działają on-line.