Multiswitch kaskadowy – zastosowania

26 marca 2020

Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, koniecznie odwiedź tę stronę

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, świadczy sporo cech. Powinna rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować wysoką jakość przesyłanych sygnałów, ale tak samo ważna jest opcja bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno być związane z potrzebą przeprowadzenia skomplikowanych robót – w wyniku tego pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, dzięki którym powiększenie instalacji będzie szybkie i nieuciążliwe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach gniazdami i złączami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy nowy abonent zamówił do niej dostęp – musimy po prostu podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości wyjść dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju posiadają 8 wtyczek, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Multiswitch – jak kupić?

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych budynków nie musi przekraczać 8, lecz w dużych domach należy oczywiście wykorzystać urządzenia o większej liczbie gniazd. Niezwykle ważna będzie również separacja między wejściami a wyjściami – w największym stopniu wpływa wszak na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą 30 db. Jest to istotne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]