Motoreduktory, serwonapędy, silniki DC i BLDC – poznaj ich dostawcę

26 listopada 2021

Wszystko o dostawcy przekładni falowych znajdziesz tu.

Automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych oraz powszechne stosowanie robotyki w najróżniejszych sferach przemysłu, wymusza sięgnięcie po efektywne rozwiązania z obszaru układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie oferując m.in. precyzyjne sterowniki serwo i serwonapędy od renomowanych światowych producentów.

Przekładnie, motoreduktory i silniki elektryczne od cenionych producentów

Istniejąca od ponad dekady na naszym rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem silników DC, motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych, a także przekładni falowych i planetarnych wytwarzanych z najwyższej klasy materiałów przez uznanych światowych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, dostarczającej dokładne niewielkie serwonapędy cechujące się dużą niezawodnością oraz żywotnością. Produkowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie znajdują zastosowanie między innymi w produkcji układów służących do automatyzacji intralogistyki, robotów przemysłowych czy obrabiarek, a przez wzgląd na możliwość ich użytkowania w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich też w kosmonautyce, lotnictwie i kriogenice.

Ultra Robotics jest także dostawcą produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością oraz szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich sprawność oscyluje na poziomie 99% nawet przy niewielkich wymiarach. Z kolei jej serwonapędy z linii GOLD doskonale pracują w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy wysokiej wilgotności (nawet do 90-95%), wystawieniu na silne drgania i wstrząsy mechaniczne, jak również przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od -40 do +70 °C.

Firma Ultra Robotics oferuje także produkty Positec, Bodine Electric Company, Eisele Antriebstechnik GmbH oraz Sesame Motor Corp.

Nasza siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]