Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

23 lipca 2020

Zobacz, gdzie nabyć kabel koncentryczny, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W dużej liczbie mieszkań znaleźć można telewizor. Większość z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć interesujący program bądź dobrej jakości serwis informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez żadnych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znaleźć można aktualnie rozmaite kable koncentryczne, które cechują się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia musi zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzają się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci telewizyjnych tak niewielkich, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie elementów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony wykorzystywane są materiały odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]