Działanie wzmacniacza kanałowego

7 maja 2022

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza kanałowego, koniecznie sprawdź telmor.pl.

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy odbierać programy cyfrowe i analogowe. Jak opisuje sama nazwa kluczowym zadaniem jakie pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

W hurtowniach uzyskamy dużo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Montowane są na obszarach, na których zupełnie nie ma sygnału. Działają na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich obudowa sprawia, że mogą być stosowane na antenie zewnętrznej – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – 4 specjalne filtry UHF

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy posiada cztery oddzielne wejścia – takich jak UHF lub UHF + LTE. Moduły mogą być wyposażone w technologię redukującą awarie pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma też trzy lub cztery specjalistyczne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami DIGITmax HD. Urządzenia te mają niezależne zasilacze i kontrolki sygnalizacyjne.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]