Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

26 listopada 2023

Znajdź wewnętrzne okiennice.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Główną cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z PCV, płyt pilśniowych, jak również z drewna. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednak doskonale sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większość z nas na pewno w kinie czy na ekranie telewizora, bowiem te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz Afryce Południowej.

Dlaczego warto postawić na okiennice wewnętrzne shutters?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one również zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: w upalne dni hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie wytworny wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości domu. Należy też zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez stosowania sznurów, co właściciele zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które zerwać zwisające sznurki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]