Zakupy u jubilera – profesjonalne doradztwo i inne usługi

4 maja 2022

Jeżeli potrzebujesz pomocy jubilera Kraków, wejdź na obraczki.net.pl.

Wraz z rozwojem rynku oraz rozpowszechnieniem się dostępu do internetu, zmieniliśmy również nasze przyzwyczajenia związane z robieniem zakupów. Obecnie chętnie korzystamy z możliwości zamawiania w sieci. I choć w internecie można wyszukać praktycznie wszystko, wciąż wiele rzeczy powinno się kupować w tradycyjnych sklepach. Wśród nich jest biżuteria.

Dlaczego powinno się kupować biżuterię w sklepie jubilerskim?

Zakup platynowego pierścionka, broszki czy wisiorka wiąże się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Toteż, żeby mieć pewność, że biżuteria spełni wszystkie nasze oczekiwania, najlepiej przyjrzeć się jej osobiście u jubilera. Jest mnóstwo przesłanek, które uzasadniają takie działanie. Podczas zakupów w sklepie jubilerskim, w szczególności jeśli pragniemy kupić obrączki bądź pierścionek, mamy możliwość nałożyć biżuterię oraz sprawdzić jak w rzeczywistości będzie ona wyglądać na naszym palcu. Jeśli natomiast znajdziemy wzór pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale okaże się on za ciasny lub zbyt luźny, złotnik na naszą prośbę dopasuje go do stosownego rozmiaru albo wykona nowy. Kolejnym plusem kupowania bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest możliwość skorzystania z kompetentnej wskazówki jubilera. Wskaże on popularne nurty we wzornictwie, podpowie które kamienie szlachetne będą pasować do naszej cery, poradzi nam jak dobrać stosowny kruszec, a klientom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co teraz daje się na komunię, urodziny czy ślub.

Jakie usługi oferuje oferuje złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje wyroby złotnicze, ale również pełnią pomocnicze usługi. Renowacja zniszczonej biżuterii jest kluczową z nich. Jeżeli odpadł nam kryształek z kolczyka albo zerwał się wisiorek, jubiler szybko i po mistrzowsku zreperuje go w swojej pracowni. Gdy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał mniejszy rozmiar palca, złotnik zmieni obwód takiego pierścionka. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje też na pierścionku lub wisiorku podziękowania, datę, gratulacje albo inną znaczącą dla nas treść. Natomiast jeżeli chcemy obdarować kogoś niepowtarzalnym upominkiem, albo mamy własny pomysł na zawieszkę bądź sygnet, możemy zlecić jubilerowi stworzenie biżuterii według naszego szkicu. A jeśli w domu mamy uszkodzoną lub zbędną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, przynieśmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie działa skup metali szlachetnych.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]