Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

22 lutego 2023

Potrzebujesz aparatu do drenażu limfatycznego w domu? Sprawdź https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, pobudzając tak przepływ limfy. Istnieje sporo powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są kompaktowe i niezbyt ciężkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi miażdżyca czy choroby bakteryjne oraz wirusowe, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]