Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

9 czerwca 2019

Sprawdź, gdzie nabyć płyn do dezynfekcji rąk

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty powodujące groźne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zazwyczaj to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek oraz mleka, bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]