Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

25 marca 2020

Dowiedz się, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Podarowanie ukochanej pierścienia to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt okręgu, który reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca prosto do serca. Ogólnie uważa się, iż zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie wytwarzano je z trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli pokazać swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednak surowce te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia daje się odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z ogromnym diamentem, jednak potencjał swobodnego zestawiania przeróżnych kamieni i metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się rubin, topaz bądź szafir. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, że mężczyzna winien wydać na niego minimum dwumiesięczną pensję. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych czynników: liczby karatów, materiału, wzoru czy wykorzystanego kamienia, wobec tego każdy odszuka piękny, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, zatem jego koszt nie jest najistotniejszy. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]