Pawilon ogrodowy – podstawa organizacji dużych imprez

23 grudnia 2019

Planujesz urządzenie imprezy na świeżym powietrzu i zastanawiasz się nad odpowiednim zadaszeniem, które uchroni gości na wypadek załamania pogody? A może chcesz zaopatrzyć się w profesjonalny namiot-pawilon? przeczytaj, jakie funkcje posiadają pawilony ogrodowe i na co wypada zwrócić uwagę przy wyborze namiotu.

Zastosowanie pawilonów ogrodowych

Obecne na rynku pawilony ogrodowe doskonale sprawdzają się w czasie rodzinnych uroczystości i ważnych imprez. Zostały zaprojektowane z myślą o urodzinach, weselach w plenerze, złotych godach, przyjęciach typu baby shower, rodzinnych zjazdach, rocznicach i innych istotnych wydarzeniach, które zasługują na odpowiednią oprawę. W sprzedaży dostępne są namioty typu gwiazda, jak również modele dwuspadowe. Pawilon ogrodowy chroni uczestników imprezy nie tylko przed deszczem, ale także przed intensywnymi promieniami Słońca. Nowoczesny namiot-pawilon może też zapobiec skraplaniu się wody w środku pawilonu – służy do tego specjalny fartuch retencyjny. Zamówić można namioty sezonowe, które posiadają wodoodporne poszycie, oraz całoroczne. Dobór właściwego typu powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb.

Nieskomplikowane w montażu i trwałe pawilony ogrodowe

Pawilony ogrodowe charakteryzują się mocną konstrukcją i zdołają uchować się w nienaruszonym stanie przez kilkanaście, a łatwe składanie i rozbiórka pawilonu powodują, iż sprosta temu każdy, kto chociaż raz rozkładał pospolity namiot. Namiot-pawilon można ustawić na różnorodnych rodzajach podłoży – trawiastym lub betonowym. Pawilony ogrodowe mają także ocynkowane stopy kotwiące, które zapewniają stabilność całego szkieletu.