Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

6 sierpnia 2020

Zamów shuttersy na https://skyshutters.pl

Urządzając dom, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Najczęściej wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc firany i zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z drewna. Okiennice ozdobne shutters instaluje się z reguły na oknach, jednakże świetnie sprawdzą się również na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach wykorzystuje się nadal dość rzadko, ale gros osób zapewne kina czy telewizji, bowiem te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii czy Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice typu shutters – regulacja ustawienia lameli bez stosowania łańcuszków

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają też przydatne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle elegancki wygląd, przez co podwyższają wartość domu. Trzeba także podkreślić, że shuttersy reguluje się bez stosowania żyłek, co rodzice dzieci lub posiadacze psotnych zwierząt, które poplątać zwisające żyłki, uznają na pewno za kolejny plus.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]