Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

9 sierpnia 2022

Dowiedz się, gdzie kupić lampy solne.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w 3 barwach

Lampy solne są ładne i bez większego problemu można je dobrać do aranżacji wnętrza, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, gdyż nie ma brył soli o jednakowym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, np. kuli bądź walca.

Lampa solna a generowanie ujemnych jonów

Mnóstwo osób wierzy, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest przyjemny i uspokajający, zatem zaleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność lub stres, bowiem dzięki nim można łatwiej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej stosuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]