Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

29 listopada 2018

Sprawdź, gdzie zamówić cyrkonie, wejdź na www.cyrkonie.com.pl

W procesie ozdabiania biżuterii artyści niezwykle często stosują niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii olśniewającego charakteru, znacznie podnoszą cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w swojej biżuterii. Wymyślono oczywiście także alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały jubilerskie, nie występujące w naturalnej postaci w naturze. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Stosuje się je między innymi w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.